محل تبلیغات شما

(ادامه.)

6. اعلام هر روزه علاقه به امام زمان (عج):
يک کسي هرروز زنگ مي‌زند که آقا دوستت دارم. مي‌گويد: اللَّهُمَّ أُجَدِّدُ لَهُ فِي هَذَا الْيَوْمِ وَ فِي کُلِّ يَوم» مهدي جان، امروز و هر روز، اُجَدِّدُ» يعني بيعتم را تجديد مي‌کنم.

7. علاقه‌ رو به رشد:
علاقه‌ي رو به رشد، يعني چه؟ مي‌گويد: عَهْداً» بعد از عهداً مي‌گويد وَ عَقْداً» بعد از عقداً مي‌گويد وَ بَيْعَةً» الله اکبر! چه خبر است؟ مهندسي‌اش را مي‌بينيد.

عهد يعني تعهد، در دعاي عهد مي‌گوييم: اي امام زمان سلام و صلوات بر تو، اين سلام من عهد است. يعني با تو تعهد مي‌کنم. تعهد مي‌کنم يعني قرار مي‌گذارم بين خودم و خدا، بعد مي‌گويد: عهد» کم است. پررنگش کن، عقد». دو نفر ممکن است با هم عهد ببندند، وعده داشته باشند، اما به هم گره نخورند. عقد» يعني گره. ممکن است عهد باشد، عقد هم باشد، اما تسليم نباشد. مي‌گويد: وَ بَيْعَةً»، تسليم است. يعني باز هم پررنگش مي‌کند. عهداً» تعهد با حضرت مهدي ارواحنا له الفداء، عقداً» عقد با امام زمان ارواحنا له الفداء، وَ بَيْعَةً» بيعت کنيد با او و تسليم شويد.

8. علاقه‌ افتخارآميز:
چقدر خوب است اين تابلو شود. علاقه‌ حتمي، مي‌گويد: فِي رَقَبَتِي» يعني به گردن من، رَقَبَ» يعني گردن. ممکن است کسي علاقه داشته باشد ولي افتخار نکند. مي‌گويد: نه، علاقه‌ افتخار آميز.

9. علاقه همراه با همه‌ مراحل:
در دعاي عهد مي‌گويد: وَ اجْعَلْنِي مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَشْيَاعِهِ وَ الذَّابِّينَ عَنْهُ وَ اجْعَلْنِي مِنَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْهِ» تمام مراحل حضور را داشته باشم. آخر گاهي وقت‌ها انسان يک کسي را دوست دارد در حدي که مثلاً يک ميليون به او وام بدهد. ولي مي‌گويد: همسفر باشم، مي‌گويد: نه، همسفر نه، بابا اين پول را بگير و خودت برو. عقب ما نيا. گاهي يک کسي مي‌گويد: عقب من بيا، پولت نمي‌دهم اما مي‌خواهي بيايي در ماشين سوار شو تو را ببريم. يعني از يک جهت يک جايي پررنگ است، يک جايي کمرنگ است.

دعا مي‌گويد: خدايا قرار بده مرا أَنْصَارِهِ»، وَ أَشْيَاعِهِ»، شيعه يعني دنباله رو يعني من دنبال تو هستم، انصار» و نصرت در جايي است که نياز به کمک هست. وَ الذَّابِّينَ عَنْهُ» از تو دفاع مي‌کنم. اگر کسي بگويد بالاي چشمت ابرو است، برخورد مي‌کنم. وَ الذَّابِّينَ عَنْهُ» ما اجازه نمي‌دهيم که کسي جسارت کند. غيرت ديني داريم. تعصب داريم و افتخار هم مي‌کنيم. اينکه مي‌گويند: تعصب بد است.

در انتخابات مي‌گويم چون اين همشهري من است. فاميل من است. همسايه‌ من است. اين تعصب‌ها بد است. اما اگر فهميدي يک چيزي حق است، ديگر، باقي‌ها باطل است. آنجا که حق است بايد تعصب داشته باشي. انحصار طلبي در حق خوب است. اولين انحصار طلب، خود خداست. چون مي‌گويد: لا اله» هيچکس را قبول ندارم، الا الله»! جز خدا، باقي‌ها را دور بريز.

10. علاقه‌ عاشقانه:
در دعا مي‌گويي: طَائِعاً غَيْرَ مُکْرَهٍ» يعني مهدي جان، من که در دعاي عهد با تو سلام مي‌کنم، از روي عشق زيارت مي‌کنم نه روي اکراه!

11. علاقه و عمل در خط رضايت او:
عَلَى طَاعَتِکَ وَ طَاعَةِ رَسُولِک‏» يعني مهدي جان من را از شيعيان قرار بده، منتها طبق آن چيزي که تو گفتي. هر استقامتي مهم نيست. استقامتي مهم است که قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا» (فصلت/۳۰) استقامت براساس الله باشد. اين مهم است. کَما أُمِرْت‏» (هود/۱۱۲) يعني همانطور که مأمور هستي. يعني طبق امر ما استقامت کن نه طبق يکدندگي و لجبازي و سليقه. اگر کسي يک سليقه‌اي داشت و روي سليقه‌اش هم استقامت کرد، اين استقامت نيست، يکدندگي است.

استقامتي ارزش دارد کَما أُمِرْت‏»، که طبق مأموريت باشد. استقامتي ارزش دارد که در خط خدا و رسول خدا و ولي خدا باشد: عَلَى طَاعَتِکَ وَ طَاعَةِ رَسُولِک‏»

آخرالزمان از زبان نبی اکرم(ص)

نبرد آرماگدون و اسلام

اثر وجود مجسمه در منزل

يعني ,مي‌گويد ,يک ,عهد ,وَ ,کسي ,مي‌گويد وَ ,در دعاي ,من است ,يک کسي ,دعاي عهد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

nahid.blogfa.com کانون فرهنگی سیدالساجدین صلح آباد بوشهر